| Number of Panels | 2 |
|---|---|
| Color | Redwood |
| Material | Redwood |
| Suitable For | Outdoors |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Outside |
| Number of Midrails | 1 |
| Type | louvered |
| Slat Size | 1" |
| Unit Type | Set |
| Item Height | 30 in |
| Compatible Window Size | 23 x 30 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 set |
| Item Width | 12" |
Check the listing for details. Custom Made solid Redwood Fixed Louvered Shutter set made for a 30" high window.. Color: Redwood, Condition: New. Listed at 105.95 USD. With two (2) panels included, this set is perfect for outdoor use and is made with high-quality "Heart" redwood material to ensure long-lasting durability. Sold As-Is.