| Brand | Magic Micro Computers |
|---|---|
| Type | Desktop |
| Case | Thermaltake V100 Black Mid Tower |
| Motherboard | ASUS B860M-A Prime WiFi-CSM MicroATX Motherboard |
| Processor (CPU) | Intel Ultra 265K |
| Memory (RAM) | 16GB DDR5 |
| Video Card (GPU) | RX 7600 |
| Storage (Primary) | 512GB NVMe |
| Power Supply | 450W ATX Power Supply |
| Cpu Coolers | Intel LGA1200 CPU Fan (For Intel i3/i5) |
| Warranty | 3-Year Warranty ($199 Value) |
| Case fans | Dual Case Fans 120 mm Extra Quiet |
| Sound card | Realtek HD Digital Audio (Onboard) |
| Network WiFi adapters | Ethernet Network Adapter (Onboard) |
| Keyboards | Black Windows Keyboard, 104 key |
| Mice | Optical Wheel Mouse |
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home |
Check the listing for details. Elite Gaming PC Intel Ultra 265K 16GB DDR5 RX 7600 512GB NVMe CU2.99.87. Condition: New. Listed at 1557.00 USD. AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6Video Card (GPU). AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6. Magic Micro is a computer manufacturer founded by PC enthusiasts and geeks who have been building and modding systems since 1997.