| RAM | 16GB RAM |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 512GB SSD |
| Second Hard Drive | 2TB HDD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce GT730 |
| Processor | Intel Core i7 4th Gen. |
| Screen Size | None |
| Graphics Processing Type | Dedicated Graphics |
| RAM Size | 32 GB |
| Color | Black |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Most Suitable For | Casual Computing, Engineering Coding, Gaming, Graphic Design, Industrial, Office |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Processor Speed | up to 4.0 Ghz |
| Brand | iBuyPower |
| Form Factor | Tower |
| Type | Desktop |
| Unit Type | Unit |
| Connectivity | USB 2.0, USB 3.1, USB-C, DisplayPort, RJ-45 |
| Features | WiFi Adapter |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Storage Type | HDD + SSD |
Check the listing for details. Custom PC ARGB Gaming Desktop Computer i7 32GB RAM 2TB SSD RTX 3050 Win11. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 345.98 USD. ARGB Light 20+ different color and mode for you to change. GPU: NVIDIA GeForce RTX 3050 (HDMI x2, Displayport x1). Storage : 512GB/ 1TB SSD + 2/ 4TB HDD. Gaming Desktop Unit. Star Wars Jedi Survivor. Shadow Warrior 3.