| Brand | GradedGuard |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Type | Display Case |
| Compatible Card Size | Standard |
| Display Stand Type | Compatible with GradedGuard Acrylic Stand and Phantom Display for |
| Card Capacity | 1 |
| Item Height | .5" |
| Features | Drop Protection |
| Material | TPU & PC |
| Item Length | 5.4" |
| Compatible Card Thickness | Standard Size |
| Item Width | 3.5" |
Check the listing for details. Custom PSA Style Graded Card Case Guard Protector Ember Edition Bumper. Condition: New. Listed at 18.00 USD. • Color: Ember (Red / Orange Glow Colorway). Actual item will match the Ember edition shown. • Design: Snap-fit bumper style. Built for serious collectors who want style + protection for Pokémon, sports cards, and high-value graded slabs.