| Brand | TIKI |
|---|---|
| Area Heated (sq ft) | 4 sq ft |
| Color Family | Black |
| Color/Finish | Black |
| Exterior Material | Metal |
| Features | 360 Fire View,Adjustable,Adjustable Flame,Adjustable Flame Height |
| Fire Pit Shape | Round |
| Housing Material | Metal |
| Outdoor Living Product Type | Fire Pit Table |
| Power/Fuel Type | Propane |
| Product Weight (lb) | 88 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Total BTU (Btu) | 40000 Btu |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Limited Warranty |
| Assembled Depth (in) | 28.5 in |
| Assembled Height (in) | 27.4 in |
| Assembled Width (in) | 28.5 in |
| UPC | 313038773700 |
Check the listing for details. Customizable 27.4 In. Propane Fire Pit Table - Includes Tabletop Insert and Lava. Condition: New. Listed at 301.84 USD. Customizable 27.4 In. Propane Fire Pit Table - Includes Tabletop Insert and Lava Rocks, Black. Transform your outdoor space with the TIKI Customizable Propane Gas Fire Pit-a perfect combination of style, warmth, and safety.