| Item Thickness | 0.1 in |
|---|---|
| Target Species | Dog |
| Color | Black |
| Material Type | Fiberglass, Pvc |
| Material | Fiberglass, PVC |
| Item Depth | 0.25 in |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Product Dimensions | 36"w X 100"h |
| Suitable For | Window Screen, Screen Door, Dog/Cat Door for Sliding Door, Porch Screen, Patio Screen, Garden Screen, Insect Screen, Fence, Cat/Dog House |
| Brand | Unbranded |
| Type | Window Screen |
| Unit Type | kg |
| Item Dimensions W X H | 36"w X 100"h |
| Number in Pack | 1 |
| Features | Durable, Scratching Resistance, Easy To Install, DIY Customizable |
| Unit Quantity | 0.75 kg |
| Closure Type | Latch |
| Item Weight | 0.75 kg |
Check the listing for details. Customizable Pet Screen Replacement 36"x100" - Heavy Duty & Scratch Resistant. Color: Black, Condition: New. Listed at 20.89 USD. Customizable sizing ensures a perfect fit for all your screening needs. Why choose our Customizable Pet Screen?. With its versatile applications and easy installation process, it’s perfect for all your screening needs, whether for windows, doors, or porches.