| Country of Origin | China |
|---|---|
| Thickness of Cutting Range | 0.6mm~1.6mm |
| Operating Temperature | 10-35 centigrade |
| Upper Blade Adjust Range | 0-15mm |
| Cutting Speed | 0-200mm/s |
| Type | Groove Separator Machine |
| Height of Upper PCB | less-than-equal 20mm |
| Height of Lower PCB | less-than-equal 10mm |
| Inner Side of PCB Range | less-than-equal 240mm |
| Voltage | AC110V/220V |
| Power | 40 W |
| Storage Temperature | -20-50 centigrade |
| Brand | Unbranded |
| UPC | 963399090338 |
Check the listing for details. Cut Groove PCB Separating Separator Cutting Machine Separator Cutter Machine. Condition: New, Made in China. Listed at 1155.78 USD. The top blade base adjust range: 0 ~ 15 mm;. Ensure the components on the circuit board will not collide with the body and blade. Long hair should be tied up to prevent it from being entangled. The width of the plate that can be cut: 240mm (the length is no limit);.