| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 477556 |
| Suitable for vehicle type | vehicles with displacement ≤ 4.0 |
| Remote control | 320ft/1Pc |
| Brand | BCSMMCAR |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| OE/OEM Part Number | 578836 |
| Through current | 120a |
| Instantaneous current | 1200A |
| Standby current | ≤ 1.5mA |
| Universal Fitment | Performance/Custom |
| Finish | Matte |
| Working voltage | 12V |
| Performance Part | Yes |
| UPC | 911501724879 |
Check the listing for details. Cut Off Isolator Battery Disconnect Switch Wireless Remote For Car Power Protect. Condition: New, Made in United States. Listed at 72.80 USD. Battery Disconnect Switch Cut Shut Off For Car RV Motorcycle Power Protection. On- connected. 50%: disconnect power settings. It is often used for battery protection, RV double battery isolation protection, motorcycle electric protection, computer room spare battery protection and so on.