| Colors | white |
|---|---|
| Sizes | 11oz |
| Convention/Event | Coffee Mug 11 oz |
| Number of Items in Set | 1 |
| Shape | Round |
| Occasion | All Occasions |
| Keeps Cold For | 2 hrs |
| Size | Medium |
| Beverage Type | Hot or Cold |
| Year Manufactured | 2025 |
| Vintage | Yes |
| Design | Painted |
| Personalize | Yes |
| Keeps Hot For | 2 hrs |
| Department | Unisex Adults |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 11 oz |
| Item Height | 4 in |
| Style | Modern |
| Features | Microwave Safe |
| Unit Quantity | 1 |
| Handmade | Yes |
| Item Width | 4 in |
| Pattern | Abstract |
| Lid Type | Drink Through |
| Color | black |
| Item Diameter | 4x4 inch |
| Set Includes | Coffee Mug |
| Material | Ceramic |
| Franchise | Coffee Mug 11 oz |
| Brand | Handmade |
| Type | Coffee Mug |
| Model | Coffee Mug 11 oz |
| Glass Type | Normal |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
| Service For | 1 |
| Item Weight | 1.3 lb |
| Country of Origin | United States |
| Personalization Instructions | (Ship From US, No Import Fee)Please leave the text you want on the mug here. If no personalization is needed, please leave it blank. |
Check the listing for details. Cute Frog Personalized Frog Accent Mug, Personalized Frog Mug, Frog. Color: black, Condition: New, Made in United States. Listed at 11.95 USD. Colors may vary slightly due to lighting and monitor settings. ⚠️Important Notes Double-Sided Print: Perfect for both left- and right-handed users.