| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Maximum Working Pressure | 120psi |
| Bundle Description | No |
| Color | Silver |
| Custom Bundle | No |
| MPN | CAP380-00D |
| Set Includes | Storage Case |
| Item Length | 14" |
| Brand | Charge Air Pro |
| Flow Rate | 90psi |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 3-1/2" |
| Model | CAP380-00D |
| Number of Tools Included | 11 |
| Country/Region of Manufacture | Taiwan |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 12" |
| Item Weight | 11lbs.2oz. |
Check the listing for details. Devilbiss AutoAir Kit, Storage Case, Dv1380-01. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 99.00 USD. ***free shipping to lower 48 states only*** ***for shipping to Puerto Rico Alaska Hawaii Guam and Virgin Islands shipping cost is $40*** This Devilbiss AutoAir Kit comes in a handy storage case and includes 11 tools for all your air tool needs. The maximum working pressure is 120psi and the flow rate is 90psi. The kit is silver in color and has a model number of CAP380-00D. The bundle does not include any additional items and is not custom-made. The unit quantity is one, and the unit type is a unit. The item weighs 11lbs.2oz. and has dimensions of 14" x 12" x 3-1/2". This kit is perfect for any DIY enthusiast or professional, and will help you get the job done quickly and efficiently.