| Compatible Brand | For Vaonis Vespera |
|---|---|
| Item Diameter | 4 in |
| Compatible Model | Vaonis Vespera Dew Shield |
| Telescope Type | Refractor |
| Material | Plastic |
| Item Length | 6 in |
| Brand | Unbranded |
| Series | Vespera |
| Type | Dew Shield |
| Item Height | 4 in |
| Compatible Series | For Vespera |
| Features | Auto Folding |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 10 |
| Item Width | 4 in |
Check the listing for details. Dew Shield For Vaonis Vespera - Auto Folding and Stowable - Black. Condition: New. Listed at 65.00 USD. I use this dew shield regularly with my Vespera and have never encountered dew, even on the filter.