| Accessory Type | Other |
|---|---|
| Maximum Pressure (PSI) | 175 PSI |
| Pack Size | 1 |
| Product Weight (lb) | .9 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Tools Product Type | Other |
| Manufacturer Warranty | 0 |
| Product Depth (in) | 4.88 in |
| Product Height (in) | 9.5 in |
| Product Width (in) | 3 in |
| UPC | 313095464405 |
Check the listing for details. DEWALT 145-175 PSI Replacement Pressure Switch for Air Compressors. Condition: New. Listed at 28.29 USD. A pressure switch regulates air pressure in the compressor. 4 port pressure switch with bleeder. We do not accept P.O. Boxes. We're happy to help. Excellent Service. Accessory Type Other.