| Max Laser Distance (ft.) | 130 ft. |
|---|---|
| Number of Measurements | 0 |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| Product Width (in.) | 4 in |
| Included | Clamp,Stand |
| Indoor/Outdoor | Indoor,Outdoor |
| Number of Batteries Required | 1 |
| Product Depth (in.) | 6.25 in |
| Product Length (in.) | 6 in |
| Hand Tool Type | Laser Level |
| Product Height (in.) | 6 in |
| Battery Type Required | Lithium Ion |
| Compatible Battery Type | Lithium-ion |
| Laser Color | Green |
| Number of beams | 3 |
| Measurement Accuracy (in.) | 1/8 in. |
| UPC | 0885911764971 |
| Brand | DEWALT |
| Type | Line Laser Level |
| Color | Black |
| Model | DEWALT DCLE34031B |
| Measuring Technology | Laser |
| MPN | DCLE34031B |
| Features | Pendulum Lock |
| Material | Plastic |
| Item Length | 14.25 in |
| Item Width | 11.1 in |
Check the listing for details. DEWALT 20V 3-Beam 360-Degree 3-Plane Laser Level (Tool Only). Color: Black, Condition: New. Listed at 369.99 USD. DEWALT 20V 3-Beam 360-Degree 3-Plane Laser Level (Tool Only)