| Maximum Torque | 530 in-lbs |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 1500 RPM |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| MPN | DCD771B, DCD771 |
| eBay Condition | 3000 |
| Set Includes | Battery |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 1 hr |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Drill Driver |
| Number of Batteries | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | 1/2" Drill/Driver, DCD771B |
| Features | Compact |
| Chuck Type | Keyless |
Check the listing for details. DEWALT 20V MAX 1/2" Drill Driver DCD771B - Yellow/Black Bare Tool. Condition: Used. Listed at 47.99 USD. Condition: Used - Excellent.