| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Cordless Tool Type | Combo Kit |
| Number of Tools | 4 |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | Yes |
| Tools Product Type | Multiple Tool Set |
| Included | Battery Included, Charger |
| Voltage (V) | 20 V |
| Battery Voltage (V) | 20V |
| Brand | DEWALT |
| Battery Power Type | Lithium Ion |
| Type | Combo Kit |
| Number of Batteries | 2 |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushless |
| Model | ATOMIC 20-Volt MAX |
| Charger Included | Charger Included |
| Color Family | Yellow |
| Number of Total Batteries Included | 2 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. DeWalt 20V MAX Kit DCS393 DCS356 DCF885 DCD771 w/ 2 Batt+ Charger. Condition: Used, Made in China. Listed at 328.99 USD.