| UPC | 0885911450126 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Wireless |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 3 1/4 |
| MPN | DCP580B |
| Item Length | 16 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Handheld Planer |
| Item Height | 6.93 in |
| Voltage | 20V |
| Model | DCP580 |
| Maximum Planning Width | 3 1/4 in |
| Number of Blades | 2 |
| Item Width | 8 in |
Check the listing for details. DEWALT 20v Max Wireless Handheld Planer (DCP580B) Tool Only USED. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 149.99 USD. We do not open tools or batteries under any circumstances. MISSING BLADES,SCREWS AND BLADE HOLDERS.