| Brand | DEWALT |
|---|---|
| Type | Router |
| Voltage | 20 V |
| Number of Batteries | 0 |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Battery Technology | Lithium-Ion |
| MPN | DCW600B |
| Model | DCW600B |
| Color | Yellow |
| Item Height | 9.1 in |
| Item Length | 10.3 in |
| Item Weight | 3.4 lbs |
| Item Width | 5.7 in |
| UPC | 885911597173 |
Check the listing for details. DeWalt 20V MAX XR Cordless Compact Router Tool Only 1. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 157.68 USD. Brand: DEWALT Model: DCW600B Condition: New(other), See photos. Item or your money back. In Packaging?: Yes Functional?: Yes Assembly Required?: No UPC: 73 The DCW600B 20V MAX XR cordless compact router provides power like a corded compact router while providing the convenience of a cordless tool. The plastic fixed base and dual LEDs help illuminate the work surface and provide superior bit visibility. This cordless router is equipped with variable-speed control for optimal bit speed in each application. The release clamp allows for quick and easy bit and base change.