| Type | Line Laser Level |
|---|---|
| Brand | DEWALT |
| Model | DCLE14201G |
| MPN | DCLE14201G |
| UPC | 885911996518 |
| Compatible Battery Type | Built-In |
| Hand Tool Type | Laser Level |
| Included | Battery(s),USB Cable |
| Laser Color | Green |
| Max Laser Distance (ft.) | 330 ft. |
| Measurement Accuracy (in.) | 1/8 in. |
| Number of Measurements | 0 |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| Product Height (in.) | 3.7 in |
| Product Length (in.) | 12.9 in |
| Product Width (in.) | 7.4 in |
Check the listing for details. DEWALT 330 ft. Green Self-Leveling Cross-Line Laser Level w/Remote & USB C Cable. Condition: New. Listed at 349.95 USD. The green beam provides high visibility for interior applications with an accuracy of 1/8 in. at 30 ft. With a compact design that is convenient to carry, this laser is ready to take on challenging layouts.