| Action | Non-Ratcheting |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Size | 8 in |
| Custom Bundle | No |
| Color | Black |
| Material | Forged Steel |
| MPN | DWHT80267 |
| Item Length | 8 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Adjustable Wrench |
| System of Measurement | Metric/Standard |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Model | Adjustable Wrench 8 in |
| Features | Heavy Duty |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. DEWALT Adjustable Wrench & TOLSEN Adjustable Wrench. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 29.95 USD. NEW, NEVER USED.