| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 250 RPM |
| Battery Included | No |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 30 min |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Impact Driver |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
Check the listing for details. DEWALT Atomic 20V MAX 3/8" Brushless Ratchet Yellow/Black Tool-Only. Condition: New. Listed at 179.99 USD.