| Country of Origin | Mexico |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Custom Bundle | No |
| Color | Yellow |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Impact Driver |
| Number of Batteries | 0 |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Model | DCF513B |
| Features | Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Weight | 2.4 lbs |
| UPC | 885911738316 |
Check the listing for details. DEWALT ATOMIC COMPACT SERIES 20V MAX Brushless 3/8'' Ratchet DCF513 FOR PARTS. Color: Yellow, Condition: For parts or not working, Made in Mexico. Listed at 74.00 USD.