| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Style | Retractable, Folding |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Jaw Size | 2.5 in |
| Item Height | 0.700 |
| Blade Material | Steel |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 2.5 in |
| MPN | DWHT10035L |
| Drive Size | 1/2 in |
| Brand | DEWALT |
| Handle Material | Metal |
| Number of Pieces | 1 |
| Bristle Material | Metal |
| Type | Folding Knife |
| Model | DWHT10035L |
Check the listing for details. DeWalt Box Cutter Folding Utility Knife Lock Back Retractable Blade #DWHT10035. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 13.99 USD. DEWALTFOLDING RETRACTABLE UTILITY KNIFE Rapid change featureInternal blade storageFolding, retractableLifetime warrantyUses standard Stanley Knife Blades THANKS FOR LOOKING!!!!!