| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Drill/Driver |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Voltage | 120 V |
| Model | DeWalt DW236K |
| Set Includes | Case |
| Chuck Type | Keyless |
Check the listing for details. DEWALT Corded 1/2" Drill DW236K Variable Speed, Reversing - NEW IN BOX. Condition: New. Listed at 189.95 USD. DW236K Variable Speed, Reversing. Corded 1/2" Drill. - HAS BEEN IN STORAGE -.