| Chuck Size | 1/2" |
|---|---|
| UPC | 0885911655217 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 2 |
| Color | Yellow |
| MPN | DCK279C2 |
| Brand | DEWALT |
| Type | Impact Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Item Height | 5.00 |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Model | DCK279C2 |
| Item Weight | 13lbs |
Check the listing for details. DEWALT CORDLESS DRILL DCD709 W/B (P08035121). Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 69.99 USD. DEWALT CORDLESS DRILL DCD709 W/B. DEWALT CORDLESS DRILL DCD709 W/B WITH BATTERY GREAT CONDITION SEE PICTURES FOR DETAILS. It may or may not include the original box. Battery Type Li-ion. Chuck Size 1/2".