| Battery Included | No |
|---|---|
| Compatible Brand | DeWalt |
| UPC | 704660024986 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Type | Valve Plate |
| Item Height | 1 in |
| Color | Black |
| Voltage | 120 V |
| Model | A09819SV |
| MPN | A09819SV |
| Package Quantity | 1 |
| Suitable For | Air Compressor |
| Item Weight | 1.01 lbs |
Check the listing for details. DeWalt D55146 Compressor Replacement Valve Plate Assembly - A09819SV. Color: Black, Condition: New. Listed at 38.95 USD. Includes (1) A09819SV Valve Plate. Compatible with the following: Black and Decker: 919-16760, 919-16761, 919-16762, 919-16763 Compressor. We will make every effort to correct the situation. No exceptions.