| UPC | 0799430002158 |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Maximum Torque | 17 |
| Battery Technology | Nickel-Cadmium (NiCd) |
| Power Source | Battery/Cordless |
| Color | Yellow |
| MPN | DC720 |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1" |
| Type | Drill/Driver |
| Item Height | 1/2"" |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | DC720 |
| Features | Grill Light |
| Chuck Type | With |
| Power | 420W |
Check the listing for details. DeWalt DC720 18V Cordless 1/2"" Drill/Driver - Yellow. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 15.49 USD. Used AS-IS No returns