| Brand | DEWALT |
|---|---|
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 4 Ah |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DeWalt DC827 |
| MPN | DC827 |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
Check the listing for details. DeWalt DC827 Impact Driver 1/4" Tool Only Tested. Condition: Used. Listed at 39.95 USD. DeWalt Impact Driver Tool Only DC827 1/4" chuck 18 volt Cordless Drill bit Work light Does show use Tested Works great Free USPS shipping