| Battery Included | No |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Items Included | User Manual |
| Material | Plastic |
| MPN | DCBL772B |
| Item Length | 21.43 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Leaf Blower |
| Item Height | 11.68 in |
| Voltage | 20 V |
| Features | Brushless Motor |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Line | DEWALT FLEXVOLT |
| UPC | 0885911637534 |
Check the listing for details. DEWALT DCBL772B 60V MAX FLEXVOLT Brushless Cordless Blower – Tool Only. Condition: Open box, Made in Mexico. Listed at 144.99 USD. 60V MAX FLEXVOLT system for high-power performance.