| Chuck Size | 1/4" |
|---|---|
| UPC | 0885911655217 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 2 |
| Color | Yellow |
| MPN | DCK279C2 |
| Brand | DEWALT |
| Type | Impact Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Item Height | 5.00 |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Model | DCK279C2 |
| Item Weight | 13lbs |
Check the listing for details. DEWALT DCD709 (P05023033). Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 46.00 USD. DEWALT DCD709. CORDLESS DRILL: DEWALT MODEL DCD709, CARRY CASE NOT INCLUDED. Things I Buy Battery Type Li-ion.