| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Battery Included | No |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Battery |
| MPN | DCD940 |
| Item Length | 14.3in. |
| Item Height | 5.3in. |
| Item Width | 16in. |
| Battery Technology | XRP |
| Color | Yellow |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Battery Capacity | 3.0 Ah |
| Charging Time | 1 hr |
| Number of Batteries | 1 |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Features | Heavy Duty |
| Speed | 2000 RPM |
| Type | Drill/Driver |
| Model | DCD940 |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 18V |
| Item Weight | 7lbs. |
Check the listing for details. DeWalt DCD940 XRP, 18V Cordless Drill/Driver, Tested & Working Tool Only. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 40.00 USD. DeWalt DCD940 XRP, 18V Cordless Drill/Driver, Tested & Working Tool Only.