| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 1 |
| Color | Multicolor |
| MPN | DCE300M2 |
| Item Length | 5 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Crimpers |
| Number of Batteries | 1 |
| Item Height | 14in |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 20V |
| Model | DCE300M2 |
| Item Width | 5.35in |
| Item Weight | 14.6lbs. |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0885911458498 |
Check the listing for details. DEWALT DCE300M2 20V Crimping Tool Kit with Battery in case. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in China. Listed at 1499.90 USD. used crimper in good working shape with hard case