| Battery Included | Yes |
|---|---|
| UPC | 0885911204026 |
| Number of Items in Set | 4 |
| Maximum Torque | 375 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 1050 RPM |
| Shape | Pistol Shape |
| Power Source | Battery/Cordless |
| Color | Multicolor |
| MPN | DCF610S2 |
| Item Length | 6.25in. |
| Charging Time | 1 hr |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Screwdriver |
| Battery Capacity | 1.3 Ah |
| Number of Batteries | 2 |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 12 V |
| Model | DCF610S2 |
| Features | Compact |
| Chuck Type | Hex |
| Power | 1000 W |
| Item Weight | 2.2lbs. |
Check the listing for details. DeWalt DCF610 12v Type 2 Cordless Screwdriver Driver Kit Set (MAC001621). Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 129.99 USD. It may or may not include the original box. Parts & Accessories Included 100% complete.