| Number of Items in Set | 4 |
|---|---|
| Maximum Torque | 375 |
| Shape | Pistol Shape |
| Power Source | Battery/Cordless |
| MPN | DCF610S2 |
| Item Length | 6.25in. |
| Charging Time | 1 hr |
| Number of Batteries | 2 |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 12 V |
| Features | Compact |
| Cable Length | 4 ft |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 1050 RPM |
| Battery Included | Yes |
| Color | Multicolor |
| Item Diameter | 4 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Screwdriver |
| Battery Capacity | 1.3 Ah |
| Model | DEWALT DCF610S2 |
| Chuck Type | Hex |
| Power | 1000 W |
| Item Weight | 2.2lbs. |
| UPC | 0885911204026 |
Check the listing for details. DEWALT DCF610S2 1/4 inch 12V Screwdriver Kit. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 125.13 USD. Warranty Type. Variable Speed. Switch Type. Product Condition. Overload Protection. Number of Batteries Required. Number of Batteries Included. Net Tool Weight (lbs).