| UPC | 0885911801898 |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 4400 RPM |
| Shape | Pistol Shape |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow |
| MPN | DCF630, DCF630B |
| Item Length | 11.2 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Screw Gun |
| Number of Batteries | 1 |
| Item Height | 7.18 in |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushless |
| Model | DCF630 |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Width | 3.38 in |
| Power | 630 W |
| Item Weight | 2.2 lbs |
Check the listing for details. DeWALT DCF630B 20V Max Drywall Screwgun C97. Color: Yellow, Condition: For parts or not working. Listed at 59.00 USD.