| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 2000 RPM |
| Shape | Pistol Shape |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow |
| Set Includes | Drywall Screw Gun (DCF630), Collated Magazine Attachment (DCF6202 |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Drywall Screwdriver |
| Unit Type | Unit |
| Number of Batteries | 0 |
| Voltage | 20V |
| Motor Type | Brushless |
| Model | DCF630N + DCF6202 |
| Features | Continuous Feed |
| Chuck Type | Keyless |
| Unit Quantity | 1 |
| Power | 630 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Dewalt DCF630N+DCF620 220V MAX Brushless Continuous Dry Wall Screw Gun /BareTool. Color: Yellow, Condition: New, Made in China. Listed at 298.89 USD. Compatible with all DeWalt 20V MAX batteries. (Tool body only. Battery not included.).