| Battery Included | Yes |
|---|---|
| UPC | 0885911893152 |
| Number of Items in Set | 4 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 3400 RPM |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow |
| MPN | DCF845D1E1 |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 30 min |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Number of Batteries | 2 |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Model | DEWALT DCF845D1E1 |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Weight | 2 lbs |
Check the listing for details. DEWALT DCF845 (P13019050). Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 139.99 USD. DEWALT DCF845.