| Number of Batteries | 0 |
|---|---|
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Battery Included | No (Body Only) |
| Custom Bundle | No |
| Cable Length | Cordless |
| Set Includes | Belt Clip |
| Materials sourced from | United States |
| Charging Time | Depends on battery size |
| Power | Battery |
| UPC | 0885911758215 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Maximum Torque | 1825 in-lbs |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 3250 RPM |
| Power Source | Battery, Cordless |
| Color | Yellow |
| MPN | DCF850B |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Model | DEWALT ATOMIC 20V MAX |
| Features | Lightweight, Compact |
| Chuck Type | Keyless |
Check the listing for details. Dewalt DCF850 3-Speed Brushless 20V 1/4 Atomic Imp Driver, Black!! Ready 2 Ship. Color: Yellow, Condition: Open box. Listed at 145.99 USD. This is a new tool that has been professionally dyed black. This is not paint so you not have to worry about it wearing off or chipping off. It is permanent. I also do custom request and can dye tools that you already own for you.