| Battery Included | Yes |
|---|---|
| Item Diameter | 5 in |
| Item Height | 6" |
| Item Weight | 10 lbs |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0885911907019 |
| Brand | DEWALT |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Type | Drill Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 2 |
| Color | Yellow, Black |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Model | 20V MAX |
| MPN | DCK227D2 |
Check the listing for details. DEWALT DCK227D2 20V MAX 2-Tool Brushless Power Tool Combo Kit w/Soft Case NEW. Color: Yellow, Black, Condition: New, Made in China. Listed at 199.95 USD. 1- DEWALT 20V MAX BRUSHLESS 1/2" DRILL/DRIVER. 1- DEWALT 20V MAX BRUSHLESS 1/4" IMPACT DRIVER. 2- DEWALT 20V 2.0AH BATTERIES. 1- DEWALT SOFT CARRY BAG.