| Brand | DEWALT |
|---|---|
| Type | Battery Pruner Kit |
| Blade Length | 2 in |
| Color | Yellow |
| Model | 20V MAX |
| Features | Electric, Cordless, Battery and Charge |
| MPN | 41AT320D939-1 |
| Blade Width | 1.5 in |
| UPC | 885911793759 |
Check the listing for details. DEWALT -DCPR320D1 20V MAX Cordless Multi Use Pruner Kit W/ Battery & Charger. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 163.97 USD. The DEWALT 20 Pruner features a 1.5 in. Weighing just 2.5 lbs. The unique ergonomics enable the user to minimize stress in the wrist while still being nimble enough to reach the root of the branch.