| UPC | 0885911325905 |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Maximum Torque | 530 in-lbs |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 0-1,600 rpm |
| Power Source | Battery |
| Item Diameter | 1/2 in |
| Color | Yellow |
| MPN | DCD771C2, DCD709C2 |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 1 hr |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Drill Set |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Item Height | 8.2 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Model | DCD771C2 |
| Features | Lightweight, Heavy Duty, Auxiliary Handle, Compact |
| Cable Length | 4 ft |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 500 W |
| Item Weight | 2.5lbs. |
Check the listing for details. DEWALT DCS367 (P04023438). Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 69.99 USD. DEWALT DCS367. RECIPROCATING SAW: DEWALT MODEL DCS367, CORDLESS ELECTRIC, ELECTRIC. Firearms, Jewlery, Chainsaws. Things I Buy.