| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Custom Bundle | No |
| Blade Strength | High |
| MPN | DCS384B |
| Safety Type IP | IP54 |
| Item Length | 17.6" |
| Charging Time | 1 hr |
| Suitable For | Multiple materials, Metal, Wood, Plastic |
| Manufacturer Warranty | Manufacture |
| Item Height | 4.187 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Cutting Angle | 90° |
| Cable Length | 3.3 ft |
| Unit Quantity | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Set Includes | DCS384B |
| Modified Item | No |
| Brand | DEWALT |
| Type | Reciprocating Saw |
| Cutting Depth | 5 1/2 in |
| Battery Capacity | 5 Ah |
| Not in retail package | Brand New, Not in retail package |
| Blade Location | Centered |
| Model | DCS384B |
| Item Weight | 7.7 lbs. |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Dewalt DCS384B 20V 20 Volt Max XR Brushless Variable Speed Reciprocating Saw E25. Condition: Used, Made in China. Listed at 139.99 USD. Condition is "used".