| Battery Included | No |
|---|---|
| UPC | 0749933313367 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Blade Diameter | 6 1/2 in |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 6-1/2 in |
| MPN | DCS391BR, DCS391B |
| Item Length | 8.5" |
| Suitable For | Wood, Plastic, Metal |
| Brand | DEWALT |
| Cutting Depth | 2 1/2 in, 1 5/8 in |
| Type | Circular Saw |
| Number of Batteries | 1 |
| Blade Location | Left |
| Item Height | 10.5" |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DCS391B |
| Cutting Angle | 90°, 45° |
| Item Width | 15.5" |
| Item Weight | 7.1 pounds |
Check the listing for details. DEWALT DCS391B 6-1/2-Inch 20V Cordless Circular Handsaw - Tool Only (Open Box). Color: Yellow, Condition: Open box. Listed at 109.99 USD. We do not open tools or batteries under any circumstances. We do not repair tools or batteries.