| Power Source | Battery |
|---|---|
| Cutting Depth | 2 1/2 in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Blade Diameter | 6 1/2 in |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 6-1/2 in |
| Blade Strength | High |
| MPN | DCS393 |
| Set Includes | Blades |
| Suitable For | Plastic, Wood |
| Brand | DEWALT |
| Type | Circular Saw |
| Blade Location | Left |
| Voltage | 20 V |
| Model | DEWALT DCS393 |
| Country of Origin | Mexico |
Check the listing for details. DEWALT DCS393 - 20V 6-1/2" - Cordless Circular Saw. Color: Yellow, Condition: Used, Made in Mexico. Listed at 70.00 USD. Hello and thank you for taking the time to view another listing brought to you by Allright Pawnshop Co! Please enjoy the photos and information provided. If you have any questions, feel free to contact us and we will respond as quickly as possible. ————————————————————————— The tool is pre owned in good working condition, tested and works great. Sold as tool only, battery and charger are not included. What you see in the pictures is what you will receive. RETURN POLICY Returns are accepted within the first 30 days if what you purchased does not match the description or photos. THANK YOU!