| Blade Diameter | 12 in |
|---|---|
| Cutting Depth | 4 1/2 in |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Included | Yes |
| Voltage | 20 V |
| Set Includes | Battery Charger |
| Country of Origin | Mexico |
| UPC | 0885911592239 |
| Brand | DEWALT |
| Type | Circular Handsaw |
| Model | dcs571b dcs571 |
| MPN | DCS571B |
Check the listing for details. DEWALT DCS571 Atomic 20V MAX 4 1/2 inch Compact Circular Saw Bundle. Condition: Used, Made in Mexico. Listed at 159.99 USD. This has only been used for one small job it looks new