| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Blade Material | Carbide |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Wireless |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 3 1/4 |
| MPN | DCP580B |
| Item Length | 16 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Handheld Planer |
| Number of Batteries | PART ON PICTURE ONLY |
| Item Height | 6.93 in |
| Voltage | 20V |
| Model | DCP580 |
| Style | HARDWARE_PLANER |
| Number of Blades | PART ON PICTURE ONLY |
| Maximum Planning Width | 3 1/4 in |
| Item Width | 8 in |
| Power | PART ON PICTURE ONLY |
Check the listing for details. DEWALT DRUM ASSEMBLY FOR DCP580B 20V MAX Brushless Planer N467508. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 69.99 USD. DEWALT DRUM ASSEMBLY FOR DCP580B 20V MAX Brushless Planer N467508 USED PLEASE LOOK CAREFULLY AT ALL PICTURES has some scratches or rust cause by PREVIOUS USE please look at all pictures Shipping *We offer FREE shipping in this listing *We ship within Two business days of payment, usually sooner. *We use a selection of shipping services such as UPS, FedEx, USPS etc. *We only ship to the lower 48 states, no APO/FPO or INTERNATIONAL addresses or PO Boxes allowed. *Local pickups and combined shipping options are not provided at this listing. Return *return not accepted on this listing *THIS PIECE MAY HAVE SOME PAINT MARKS OR INSERT NUMBERS THAT IDENTIFY IT, THEY WILL BE CHECKED IN CASE OF RETURNS IF THE MARKS DO NOT MATCH ON THE RETURNED PARTS IT WILL AFFECT YOUR REFUND