| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Does not apply |
| Battery Included | Does not apply |
| Color Family | Black |
| Ideally Used With | Miter Saws |
| Material | Canvas |
| Pack Size | 1 |
| Power Tool Accessory Type | Saw Accessories |
| Product Weight (lb) | .22 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Product Height (in) | 2 in |
| Product Length (in) | 14.81 in |
| Product Width (in) | 6 in |
| Type | Does not apply |
Check the listing for details. DEWALT Dust Bag -for All DEWALT Miter Saws. Condition: New. Listed at 19.52 USD. Made to fit all DEWALT Miter sawsHelps with safety, visibility and maintenanceBacked by a 3-year limited warranty for your satisfaction The DEWALT DW7053 Dust Bag is designed to fit all DEWALT Miter saws. Use of a dust bag can aid in safety, visibility and maintenance. Covered by DEWALT's 3 year limited warranty.Universal dust bag fits all DEWALT miter saws90 Day money back guarantee1 Year free service contractManufactured by DEWALT