| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Country/Region of Manufacture | China |
| MPN | DW0100 |
| Item Length | 5.88 in |
| Item Height | 9 in |
| Measuring Technology | Laser |
| Features | Portable |
| Item Width | 1.3 in |
| Color | Multicolor |
| Material | Plastic |
| Brand | DEWALT |
| Type | Stud Finder |
| Model | DW0100 |
| Item Weight | 5.92 lb |
Check the listing for details. ***DEWALT DW0100 3/4" Stud Finder, Live Wire Detector ***. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 24.95 USD. ***Item is in brand new condition. Items are typically shipped the day after payment has been made (unless the order is placed on the weekend, in which the order will be shipped the Monday following that weekend). Let me know if you have any questions. Thanks. **********************Features************************* Center-find technology to easily find the center of the stud Detection depth of 3/4 in. for wood and metal AC and live wire detection for added safety Constant auto-calibration to save time during use Center marking channel for added convenience