| Color | Green |
|---|---|
| MPN | DW089LG |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Item Length | 6.12 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Line Laser Level |
| Item Height | 12.5 in |
| Model | DW089LG |
| Measuring Technology | Laser |
| Features | Water Resistance |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 17.75 in |
| Item Weight | 9.61 lbs |
Check the listing for details. DEWALT DW089LG Line Laser Level - Green Without battery. Color: Green, Condition: New, Made in China. Listed at 85.97 USD. Green beam laser technology. Overmolded housing and lP65 debris/water resistance.