| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Speed | 0-2500/min (RPM) |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| Set Includes | Case |
| MPN | 63327 |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Drill/Driver |
| Number of Batteries | 0 |
| Manufacturer Warranty | Unknown |
| Voltage | 120 V |
| Motor Type | Electric 120vac 50-60 HZ 5.4 Amps |
| Model | DeWalt DW106K |
| Features | Heavy Duty |
| Chuck Type | Keyless |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
Check the listing for details. DeWalt DW106 3/8” Corded Variable Speed Drill Great Condition. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 34.99 USD. The DeWalt DW106K 3/8” Corded Variable Speed Drill is a heavy-duty power tool designed for a variety of drilling tasks. The yellow color and keyless chuck type make it easy to identify and use, while the manufactured warranty ensures quality and reliability.