| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Speed | 2500 RPM |
| Battery Technology | None |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| MPN | DW106 |
| Set Includes | Drill |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | None |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Drill/Driver |
| Number of Batteries | 0 |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | None |
| Voltage | 120 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DeWalt 3/8" / 10mm VSR Drill |
| Features | Heavy Duty |
| Chuck Type | Keyless |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. DEWALT DW106 CORDED 3/8" KEYLESS CHUCK DRILL VARIABLE SPEED REVERSIBLE VSR. Color: Yellow, Condition: Open box. Listed at 75.00 USD. Open box/Like New - Dewalt DW106 Corded 3/8" Keyless Chuck Drill with instructions.